CS EN

Zubní implantáty

Zubní implantáty jsou titanové náhrady zubních kořenů. Jedná se o malý šroubek přibližně 10-15mm dlouhý a 3-6mm široký.

Jsou šetrným řešením pro každého, kdo potřebuje nahradit jeden nebo více zubů a nespokojí se se snímací náhradou nebo můstkem, kdy je nutné okolní zuby obrousit.

Poté co se povrch implantátů připojí ke kosti, fungují jako náhrada zubních kořenů.

 

Implantáty představují bezpečnou a dlouhodobě stabilní metodu ošetření. Výkon se provádí v lokální anestesii. Poté se implantát vhojuje 3-6 měsíců. Po vhojení implantátu do kosti zhotovujeme estetickou a funkční protetickou náhradu. Nejčastěji korunku nebo můstek.

Technik pro zavedení zubních implantátů je několik. Po konzultaci přizpůsobíme vhodnost jednotlivých metod individuálním potřebám pacienta.

Pro zavedení implantátů je nutné v jejich okolí určité množství kosti a dásně, které při nedostatku doplňujeme augmentačními technikami.

 

Dlouhodobou stabilitu a zavedení zubních implantátů ovlivňují určité faktory. Jsou jimi špatná ústní hygiena, kouření, zánět dásní.  Také některá onemocnění a stavy organismu ovlivňují možnost zavedení zubních implantátů. Jsou jimi zejména silný diabetes, osteoporoza, poruchy srážení krve.  Někdy je možné i v těchto situacích implantáty zavádět, je to však na individuálním posouzení lékaře. Důležitá je spolupráce s ošetřujícím lékařem a důsledné doržování pokynů, jedná se především o důkladnou ústní hygienu a pravidelné návštěvy dentální hygieny.

 

Na naší  klinice provádíme terapii systémem DIO.

 

Zhotovení zubní korunky na implantát