CS EN

Ošetření dětí

Péče o dočasné zuby a pravidelné návštěvy dětí u zubního lékaře jsou mnoha rodiči podceňovány. Svou první preventivní prohlídku u zubaře by mělo dítě absolvovat již ve věku 1 roku. Je nutné vyvrátit tvrzení, že zubní kaz je dědičná záležitost. Jde především o to, že dítě přejímá od svých rodičů hygienické a stravovací návyky. Dost často také panuje ve společnosti názor, že o dětské zuby není potřeba se starat a že kazy není nutné ošetřovat. Díky těmto mýtům pak často končí děti na zubní pohotovosti, s otoky a velkou bolestí, a jejich první zážitek u zubaře je pak nepříjemné trhání zubů. Pravidelné preventivní prohlídky mají předcházet strachu ze zubaře, budovat vzájemnou důvěru a především nalézt případné kazy co nejdříve.

Při první návštěvě se pacient především seznamuje s ordinací. Rodiče jsou zároveň od zubního lékaře informováni o správných hygienických a stravovacích návycích důležitých pro zdraví zubů. Přibližně do osmého roku života by měli chrup dočišťovat rodiče. 

Naši lékaři i sestry mají rozsáhlé zkušenosti s prevencí a citlivým ošetřováním dětských pacientů a poskytují nadstandardní přístup k dětem.