CS EN

Dentální hygiena

Dentální hygiena je v dnešní době základem pro uchování krásných, zdravých zubů a dásní. Je součástí preventivní péče o Váš chrup společně s preventivními prohlídkami u Vašeho zubního lékaře.

Hlavním cílem dentální hygienistky je Vás naučit, jak správně pečovat o svůj chrup. Proberete správné metody čištění kartáčkem a také jak provádět mezizubní hygienu. Správné čištění mezizubních prostorů je nesmírně důležité, neboť většina kazů vzniká právě tam. Zároveň tím předcházíme vzniku parodontitidy a tím i předčasné ztrátě zubu. Mezizubní prostory se s věkem mění, a proto je nutná pravidelná kalibrace pomůcek. 

Základem vyšetření u dentální hygienistky je zhodnocení úrovně ústní hygieny, instruktáž vhodné techniky čištění zubů, odstranění zubního kamene a na závěr fluoridace zubů.Dále Vám doporučíme vhodné pomůcky a prostředky pro domácí péči. Pomůžeme Vám odstranit citlivost Vašich zubů.

Odstranění zubního kamene se provádí za pomocí kyret (speciálních ručních škrabek) a ultrazvuku. Případné tmavé pigmentace se odstraňují pomocí air flow neboli pískováním. 

V případe rozvinutého postižení dásní a tkání okolo zubů, hygieniskta zahájí intenzivní léčbu. Léčba se skládá z více návštěv, dokud se onemocnění nedostane pod kontrolu.

Dentální hygiena je prostředkem, jak si udržet nejen krásný úsměv, ale zároveň něco udělat i pro své zdraví. Jestliže budete dentální hygienistku navštěvovat jednou za půl roku a dodržovat její doporučení, pomoc lékaře nebudete potřebovat. Návštěva většinou zabere 60 minut, výsledek ovšem určitě stojí za to.