CS EN

Preventivní prohlídky

Pravidelné preventivní prohlídky u zubního lékaře jsou základním předpokladem k udržení zdravého chrupu a celé ústní dutiny. Na naší klinice jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Je dobré ji absolvovat jednou za rok a to i přesto, že nemáte žádné subjektivní potíže. Většina hlavních onemocnění ústní dutiny totiž v prvních stádiích žádné výrazné potíže nezpůsobuje. Například zubní kaz se obvykle rozvíjí několik měsíců. Pokud je zachycen včas je možné ošetření provést velice šetrně.

Zanedbané preventivní prohlídky mohou mít za následek až taková onemocnění, jejichž léčba je velmi časově i finančně náročná nebo dokonce náprava není možná.

V rámci preventivní péče jsou důležité i návštěvy dentální hygieny, kde dentální hygienistka provede odstranění zubního kamene a pigmentů, které se tvoří i při dobré ústní hygieně.

Běžnou součástí preventivní prohlídky je kontrola stavu zubů, sliznic, jazyka i stav dásní.

U dásní se kontroluje jejich krvácivost, která koresponduje s úrovní hygieny a přítomností zubního kamene.

Použití zvětšovacích pomůcek (lupové brýle, mikroskopy) nám pomáhá být v diagnostice ještě přesnější.

Důležitou součástí je zhotovení skusových rentgenových snímků. Tyto snímky pomáhají odhalit mezizubní kazy už v časném stádiu, zubní kámen, ústup kosti při parodontitidě a kvalitu již zhotovených výplní a protetických prací. 

 

 

Jednou za 2 roky také zhotovíme panoramatický rentgenový snímek, který slouží jako přehled o celkovém stavu chrupu a čelistí.